Zależności zawodowe

Kierownik regionalny jest pracownikiem postawionym bardzo wysoko w strukturze organizacyjnej firmy, w której pracuje, dlatego w swej pracy utrzymuje kontakt z wieloma współpracownikami, podwładnymi i bezpośrednimi przełożonymi, na ręce których składa raporty odnośnie uzyskanych wyników.

16Bezpośrednim przełożonym kierownika, kierownik regionalny Kraków jest dyrektor regionalny, z którym kierownik współpracuje w zakresie tworzenia strategii i realizacji planów oraz działań maksymalizujących wyniki sprzedażowe.

Bezpośrednim przełożonym kierownika regionalnego jest z kolei okręgowy kierownik sprzedaży lub kierownik danego oddziału firmy. Zadaniem tych pracowników jest realizacja strategii sprzedaży firmy w relacji z założeniami sformułowanymi przez kierownika regionalnego.

Pozostałymi podwładnymi kierownika regionalnego są na przykład:

kierownic działów sprzedaży odpowiadający za wyniki sprzedażowe uzyskiwane przez specjalistów ds. sprzedaży lub przedstawicieli handlowych działających w obrębie określonych oddziałów firmy,

przedstawiciele handlowi i specjaliści od sprzedaży, którzy realizują plany sprzedażowe w celu zapewnienia optymalnych wyników,

merchandiserzy zajmujący się realizacją zadań w zakresie promocji i ekspozycji towarów i usług.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *