W ostatnim czasie trudno jest Ci się wyrobić ze swoimi obowiązkami? Masz wrażenie, że czas ucieka Ci przez palce, a Ty wciąż nie zrealizowałeś poszczególnych obowiązków? Być może masz trudności z koncentracją oraz zmotywowaniem się do realizacji powierzonych Ci zadań. Podpowiadamy, co możesz zrobić, żeby zmotywować się do wytężonej pracy.

Jako kierownik regionalny każdego dnia stoi przed Tobą szereg obowiązków do realizacji. Nie zawsze są one łatwe, często wymagają ogromnego zaangażowania i koncentracji. To dlatego powinieneś zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby zmotywować się do działania. Lepiej nie zostawiać ważnych zadań do zrobienia na później, a tym bardziej na jutro.

Motywacja do pracy – jak ją osiągnąć?

Podczas realizacji swoich obowiązków służbowych, przede wszystkim powinieneś przygotować listę swoich obowiązków. Skup się na tym, żeby zacząć je realizować od najtrudniejszych do najłatwiejszych. W ten sposób będziesz mieć świadomość, że już udało Ci się wykonać część z nich, tę najtrudniejszą, kiedy masz najwięcej energii, czyli na początku dnia pracy. Najłatwiejsze zadania zostawisz sobie na koniec, a więc nie będziesz się od nich migać.

Pracując nad swoją koncentracją, warto również zadbać o regularne przerwy od pracy. W tym wolnym czasie warto, żebyś nie tylko zjadł posiłek, ale również przewietrzył się, a więc wybrał na krótki spacer. Takie podejście sprawi, że łatwiej będzie Ci realizować Twoje obowiązki, zwłaszcza, jeżeli będziesz je kolejno wykreślać z listy rzeczy do zrobienia.

Komentarzy: 4

Avatar for Maria
    Avatar for Kamil
Avatar for Jola
    Avatar for Kamil

Zostaw komentarz