Jako kierownik regionalny na pewno zastanawiasz się nad tym, co lepiej sprawdzi się w przypadku Twoich pracowników – zaufanie, a może kontrola? Być przyjacielskim szefem, a może utrzymać dystans? Pora odpowiedzieć na te pytania.

Kierownik regionalny każdego dnia mierzy się z szeregiem wyzwań. To od niego często zależy powodzenie wielu projektów. Właśnie dlatego tak ważne jest to, żeby utrzymywał właściwe relacje ze swoimi pracownikami. Jaką jednak powinien opracować strategię? Pora to sprawdzić.

Zaufanie czy kontrola w pracy?

Oczywiście zaufanie do swoich pracowników jest bardzo ważne. W tym przypadku powinieneś skupić się na tym, żeby ich jak najlepiej poznać. Na pewno wyczujesz, jak się zachowują i czy są obowiązkowi. Jeżeli tak, wtedy możesz im oddać wiele zadań i sprawdzać ich realizację wyrywkowo. Dzięki temu oni poczują się pewniej. Na pewno docenią to, że im ufasz.

Oczywiście na pewno nie możesz całkowicie porzucić kwestii kontrolowania poszczególnych projektów. W końcu jako kierownik masz takie zadanie. To Twoja praca, a więc zawsze przestrzegaj swoich obowiązków służbowych. Pamiętaj jednak o tym, żeby starać się zachować jak najlepsze relacje ze swoim zespołem – to zdecydowanie klucz do sukcesu.

Komentarzy: 2

Avatar for Marek
    Avatar for Kamil

Zostaw komentarz