Branżowy język może być bardzo skomplikowany, co znacznie utrudnia komunikację pomiędzy działami, ale przede wszystkim na linii pracownik – klient. Warto zatem nie trzymać się ściśle korporacyjnego slangu i być nieco bardziej elastycznym, stawiając na uproszczony język.

Kierownicy regionalni najczęściej są zatrudniani w dużych korporacjach, gdzie popularny jest język korporacyjny. Jest to dość specyficzne środowisko, gdzie używa się takich zwrotów jak: ASAP (najszybciej, jak to możliwe), FYI (dla Twojej informacji), request (prośba), puszować (pchać), czelendż (zadanie, wyzwanie), fokusować się (skupiać się na czymś konkretnym), feedback (informacja zwrotna), brief (opis projektu/oferty) czy deadline (ostateczny termin). Korpomowa ściśle wiąże się z językiem angielskim i trzeba przyznać, że z jej rozumowaniem mogą mieć trudności w szczególności osoby nowe w firmie.

Postaw na prostą komunikację

Język polski ma swoje zwroty na konkretne wyrażenia w slangu korporacyjnym. Nie ma zatem niczego złego w tym, żeby ich używać. Warto zatem pisać wiadomości do swoich pracowników właśnie używając polskich zwrotów. Dzięki temu komunikacja będzie prosta, a przede wszystkim zrozumiała dla każdego, również dla nowych w zespole osób.

A jako nowy pracownik, jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, o co chodzi Twojemu przełożonemu, nie wahaj się i zadaj mu pytanie. Nie bój się tego robić, ponieważ dzięki temu szybciej i lepiej wykonasz zlecone Ci zadanie.

Zostaw komentarz