urlop

Urlop służy do odpoczynku – o tym wiemy wszyscy. Niestety, łatwo jest o tym zapomnieć, w szczególności wtedy, gdy pełnimy ważne funkcje w firmie i jesteśmy odpowiedzialni za istotne projekty. Dotyczy to w szczególności kierowników regionalnych. A co z telefonem służbowym w trakcie odpoczynku? Mieć go pod ręką, a może schować w czeluściach szuflady?

Przede wszystkim należy podkreślić, że nie masz obowiązku posiadania na urlopie telefonu służbowego. Okazuje się jednak, że bardzo wiele osób jest dyspozycyjnych dla współpracowników nawet podczas dni wolnych. Dotyczy to w szczególności pracowników zatrudnionych, na przykład jako kierownicy regionalni. Nie jest to niestety dobrym pomysłem. W końcu urlop jest od tego, żeby odpocząć i nie myśleć o jakichkolwiek obowiązkach – zarówno tych zawodowych, jak i prywatnych. Pamiętaj przede wszystkim o tym, że zrelaksowany pracownik jest znacznie bardziej wydajny i kreatywny, co przekłada się na efektywność jego pracy.

Idziesz na urlop? Telefon zostaw w szufladzie

Zanim pójdziesz na urlop, przeprowadź rozmowę ze swoimi współpracownikami. Wyraźnie powiedz im o tym, że będziesz dla nich nieosiągalny. Dzięki temu całkowicie się zrelaksujesz i zapomnisz o jakichkolwiek problemach. Będziesz mieć również pewność, że po prostu nie będą oni próbowali się z Tobą skontaktować.

Efektywne odpoczywanie jest ważne

Dzięki urlopowi możesz zregenerować swoje siły i zupełnie zapomnieć o troskach i problemach. Efektywne odpoczywanie sprawi, że nie będziesz borykać się z wypaleniem zawodowym. Warto o tym pamiętać i zawsze stawiać na błogi relaks! A już w szczególności warto to zrobić letnią porą.

Komentarz

Avatar for Karol

Zostaw komentarz