rozmowa na skype

Zarządzanie zespołem jest trudne w codziennym życiu, a robienie tego w sposób zdalny jest jeszcze bardziej skomplikowane! W dobie pandemii koronawirusa jest to niestety konieczność.

W dzisiejszych czasach większość osób pracuje zdanie i nie wychodzi z domu. Jest to najlepszy sposób na to, aby ustrzec się przed zachorowaniem na koronawirusa. Właśnie dlatego wiele firm podjęło decyzje o tym, żeby ich pracownicy pozostali w domach. To dotyczy również kierowników regionalnych. Mają oni zespół, którym muszą jednak w jakiś sposób zarządzać. Jak to robić z domu?

Zarządzanie zespołem w domowym zaciszu

Okazuje się, że odpowiednie zarządzanie zespołem jest wykonalne również z Twojego domu. Przede wszystkim powinieneś się skupić na różnych formach komunikacji. Z podległymi Ci pracownikami możesz kontaktować się nie tylko telefonicznie, ale również mailowo, czy też za pośrednictwem czatu. Dobrym pomysłem jest codzienne delegowanie zadań do poszczególnych osób, tak aby dokładnie wiedziały, czym mają się zająć. Nie zapomnij również o konieczności poproszenia swoich pracowników o raportowanie ich działań. Dzięki temu będziesz pewien, że w odpowiedni sposób wykonali oni swoje obowiązki.

Przede wszystkim nie stresuj się

Pamiętaj, że na pracę każdego zespołu wpływa przede wszystkim atmosfera, jaka w nim panuje. Bardzo ważne jest zatem to, abyś odpowiednio delegował zadania i nie dawał ponieść się panice. Nie możesz być cały czas zestresowany, ponieważ negatywnie wpłynie to na Twoje zdrowie, ale również na samopoczucie Twoich współpracowników. Zrób wszystko, aby mimo pandemii koronawirusa czuli się oni dobrze w swojej pracy.

Zostaw komentarz