pracodawca

Na spotkaniu rekrutacyjnym nie tylko Ty jesteś oceniany, będziesz również oceniał swojego potencjalnego szefa. Jako kandydat na kierownika regionalnego nie musisz decydować się na pierwszą lepszą pracę. Obecnie na polskim rynku nie brakuje ciekawych ofert, które z pewnością Cię zainteresują. Właśnie dlatego masz prawo do tego, aby wybrać rzetelnego pracodawcę, który będzie wobec Ciebie uczciwy.

Jak rozpoznać rzetelnego pracodawcę?

Pracodawca godny zaufania to z pewnością ten, który dba o komunikację wewnątrz przedsiębiorstwa. Od razu poinformuje Cię o ewentualnych możliwościach rozwoju. Dużo na ten temat może powiedzieć Ci strona internetowa konkretnej firmy. Jeśli znajdziesz tam zakładkę „kariera” – jest to dobry znak. Poszukaj pracodawcy w sieci, jeżeli nie znajdziesz o nim żadnych informacji, powinna Ci się zapalić czerwona lampka!

Sama treść ogłoszenia powinna zawierać kluczowe elementy i być zgodna z ustaleniami, które poczynicie podczas rozmowy. Sama rekrutacja powinna przebiec bez niemiłych niespodzianek. Jeżeli atmosfera w firmie jest miła – to dobry znak. Pamiętaj o tym, że napiętą atmosferę można wyczuć bardzo łatwo. Przyjrzyj się swoim potencjalnym współpracownikom. Obserwacje mogą Ci wiele powiedzieć na ten temat.

Zostaw komentarz