czy warto odbyć staż

Jeśli marzysz o pracy w roli kierownika regionalnego, a dopiero skończyłeś studia, może warto spróbować swoich sił na stażu? Jest to dobra okazja do tego, aby wykorzystać posiadaną już wiedzę teoretyczną i przekuć ją w praktyczne umiejętności. Pamiętaj o tym, że istnieje spore prawdopodobieństwo, że branża, w której podjąłeś się stażu, okaże się być dla Ciebie idealna.

Jeśli staż Ci się spodoba, może to być dla Ciebie jedynie potwierdzenie, że podjąłeś dobrą decyzję w wyborze kierunku studiów. Jeśli okaże się być zupełnie inaczej – nie przejmuj się tym. Wiele osób nie pracuje w swoich wyuczonych zawodach. Warto jednak przekonać się o swoich zainteresowaniach jak najwcześniej, aby później nie być niemile zaskoczonym. Staż pozwoli Ci na pokonanie strachu przed podjęciem konkretnej pracy. Każdy z nas wie o tym, że stres jest naszym największym wrogiem.

Życie studenckie znacznie różni się od zawodowego i jest prostsze. Warto pozbyć się obaw przed etatową pracą, a w tym zdecydowanie może pomóc odbycie stażu. Będzie to także świetna okazja do tego, aby rozwinąć swoje kompetencje miękkie. W firmie możemy nauczyć się asertywności, a także stawiania granic w poszczególnych relacjach z naszymi współpracownikami. Warto też wspomnieć o tym, że student, który uda się na staż, może poznać wielu inspirujących ludzi. A to z kolei wiąże się bezpośrednio z budowaniem sieci kontaktów, które mogą przydać się w przyszłości.

Zostaw komentarz