kierownik regionalny

W wielu przedsiębiorstwach o międzynarodowym zakresie działania, spotykamy się z zatrudnianiem kierowników regionalnych. Takie osoby są z pewnością odpowiedzialne za nadzór nad swoimi pracownikami, jednak oprócz tego wykonują szereg innych czynności, które są bardzo istotne dla prawidłowego rozwoju przedsiębiorstwa.

Osoba zatrudniona na tym stanowisku, nierzadko poszukuje nowych klientów na konkretnym terenie, a także buduje i rozwija długofalowe relacje. Często prowadzi także skomplikowane negocjacje, a także obsługuje poszczególnych klientów. W tym nierzadko przygotowuje same oferty i rozwiązuje wszelkie problemy, które napotyka na swojej drodze.

Ważne jest to, aby taki pracownik monitorował rynek pod kątem danej branży, a oprócz tego wyciągał z obserwacji odpowiednie wnioski, które umożliwią mu szerokie działanie na tej płaszczyźnie. Kierownik nierzadko odpowiada przed samym dyrektorem i to właśnie jemu powinien on raportować swoje działania. Od osób zatrudnianych na takim stanowisku, oczekuje się posiadania doświadczenia na takim samym, czy też podobnym stanowisku. Ważne jest również posiadanie prawa jazdy kategorii B. Nie bez znaczenia jest również biegła obsługa komputera, a przy tym pakietu Microsoft Office.

Zostaw komentarz