kierownik regionalny

Praca regionalnego kierownika sprzedaży nie należy do najłatwiejszych. Na dodatek wiele firm poszukuje na to stanowisko osób, które już posiadają odpowiednie doświadczenie, najczęściej dolna granica wynosi minimum dwa lata. Do głównych zadań osoby na tym stanowisku należy często pozyskiwanie nowych klientów, ale też rynków zbytu, istotny jest również sam rozwój sprzedaży.

Pracownik powinien opiekować się pozyskanymi wcześniej klientami. Ważne jest również to, aby kierownik sprzedaży na bieżąco raportował przebieg oraz wyniki dokonanej pracy. Musi on też kreować pozytywny wizerunek firmy, a także obsługiwać programy magazynowe, które często opierają się na systemie CRM.

Rekruterzy oczekują, że osoba podejmująca się takiego zatrudnienia będzie posiadała minimum średnie wykształcenie, a najlepiej wyższe kierunkowe. Kandydat na to stanowisku powinien posiadać odpowiednie zdolności sprzedażowe, w szczególności istotne jest to, aby w doskonały sposób prowadził rozmowy handlowe – nie tylko te w bezpośrednim kontakcie z klientem, ale też te telefoniczne.

Kierownik regionalny musi mieć wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne, a oprócz tego powinien umiejętnie i samodzielnie planować, rozliczać oraz raportować wyniki pracy. Kandydat musi być bardzo odpowiedzialny oraz zorientowany na cel, jakość i osiąganie konkretnych efektów. Nie bez znaczenia jest też posiadanie prawa jazdy kategorii B, które jest niemalże koniecznością w tym zawodzie.

Zostaw komentarz