kierownik regionalny czy to się opłaca

5000 placówek, wiele lat doświadczenia oraz kilka centrów logistycznych. A to wszystko nie udałoby się bez ambitnych ludzi. Wiele firm prosperuje i osiąga ogromne sukcesy głównie ze względu na posiadanie doświadczonej i pełnej pasji kadry. Właśnie dlatego przedsiębiorstwa poszukują wykwalifikowanych i pewnych siebie kierowników regionalnych. Takie potrzeby wykazują również sieci sklepów, które oferują franczyzy. W takiej sytuacji kierownik regionalny musi  niejako opiekować się podległymi sobie sklepami.

Co dokładnie należy do obowiązków osoby podejmującej takie wyzwanie? Pierwsze i bardzo ważne zadanie to realizacja strategii firmy i założonych parametrów sprzedaży. Jest to bardzo istotne działanie. Ponadto kierownik regionalny jest zobowiązany do nieustannego wspierania franczyzobiorców w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Niejednokrotnie okazuje się on być bardzo pomocny w wielu kwestiach. Taki pracownik odpowiada za przestrzeganie procedur oraz standardów w podległym obszarze sprzedaży. Oczywiście nieustannie musi on raportować o efektywności zrealizowanych już zadań.

Przedsiębiorstwa oczekują od kandydatów na stanowisko kierownika regionalne, aby posiadali umiejętność budowania partnerskich, a przede wszystkim trwałych relacji z franczyzobiorcami. Bardzo istotne jest posiadanie wiedzy z zakresu technik sprzedaży. Kierownik regionalny musi być nastawiony na cel oraz osiąganie zadowalających wyników. Przed podjęciem pracy osoba podejmująca się takiego stanowiska powinna zostać przeszkolona. Wiele firm oferuje swoim pracownikom niezbędne narzędzia do pracy, w tym na przykład służbowy samochód.

Zostaw komentarz