kierownik regionalny

Sieci sklepów z odzieżą bardzo często poszukują doświadczonych, regionalnych kierowników sprzedaży. Takie osoby sprawują bezpośredni nadzór nad działalnością poszczególnych salonów w podległym regionie. Ponadto nieustannie budują nienaganny wizerunek firmy. Taki kierownik ponosi odpowiedzialność za realizację założonych wcześniej celów sprzedażowych w podległym regionie, a ponadto podejmuje działania, które mają zapewnić realizację postawionych celów. Taka osoba musi również być w ciągłym kontakcie z centralą firmy i przekazywać ważne informacje.

Systematyczne wizyty w podległych salonach to codzienność kierownika regionalnego. Musi on również zarządzać zespołem. Oczywiście zajmuje się też rekrutacją, rozwojem, a także motywowaniem podległych sobie pracowników. Jedną z najtrudniejszych czynności jakimi musi się zająć jest koordynowanie otwieraniem nowych salonów. Kierownik nieustannie analizuje i raportuje wyniki sprzedaży. Nie może przy tym pominąć również działań konkurencji.

Wiele firm w takich przypadkach oferuje swoim pracownikom atrakcyjny system wynagrodzenia w postaci płacy zasadniczej oraz systemu premiowania, który jest uzależniony od wyników sprzedaży. Kierownik regionalny ma realny wpływ na rozwój przedsiębiorstwa i w wielu przypadkach jest bardzo hojnie wynagradzany za osiągane sukcesy. Ponadto to stanowisko jest bardzo odpowiedzialne i samodzielne, a to odpowiada wielu osobom. Dzięki temu mogą zdobyć niezastąpione doświadczenie w pracy pod presją czasu i w dużym stresie.

Zostaw komentarz