rekrutacja

Wysłałeś CV, czekasz, dzwoni telefon… Udało się, zaprosili Cię na rozmowę rekrutacyjną! Ale to nie koniec stresów, teraz przed Tobą jeszcze walka o tę posadę. Na 99% inni kandydaci również zostali zaproszeni na rozmowę. Właśnie tak ma się sprawa na rynku kierowników regionalnych.

Musisz pokazać się z jak najlepszej strony przed swoim potencjalnym pracodawcą. Jak to zrobić? Pewnie CV wysyłałeś do więcej niż jednej firmy, dlatego warto, abyś przypomniał sobie informacje zawarte w ogłoszeniu. Sprawdź, czy pasujesz do postawionych wymagań. Przywołaj je na rozmowie rekrutacyjnej, podkreśl, że np. jesteś odpowiedzialny i punktualny, jeśli takie cechy znalazły się w wymaganiach na dane stanowisko. Dzięki temu w odpowiedni sposób przygotujesz się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Może się okazać, że jeśli przedsiębiorstwo oczekuje biegłej znajomości języka angielskiego – czeka Cię chwila rozmowy właśnie w tym języku. Dlatego przygotuj się do tego mentalnie. To pozwoli Ci uniknąć zaskoczenia i zestresowania się. Pracodawcy w trakcie takich rozmów często proszą o zadanie paru pytań, aby kandydat również mógł zdobyć więcej informacji dotyczących przyszłego stanowiska, czy też samej firmy. Spodziewając się tego, wcześniej możesz je przygotować. To pokaże, że jesteś zdecydowany na objęcie danej posady i traktujesz tę rozmowę na poważnie. Oczywiście znajomość tego, czym zajmuje się firma jest podstawową wiedzą!

Zostaw komentarz