kierownik regionalny

Jako kierownik regionalny Katowice jestem bardzo dobrze zorientowany w tym, co obecnie dzieje się zarządzanych przeze mnie oddziałach zatrudniającej mnie firmy. Żeby prawidłowo wypełniać swoje obowiązki muszę wiedzieć co w trawie piszczy, czyli innymi słowy co piszczy w podległych mi firmach. Wiem na przykład, że obecnie w pewnym katowickim oddziale odbywa się rekrutacja na stanowisko kierownika działu sprzedażowego, w której oczywiście bezpośrednio nie uczestniczę, jednak w przypadku, gdy wybrany kandydat nie będzie mi odpowiadał pod jakimkolwiek względem, mam prawo zakwestionować jego kandydaturę i zlecić ponowne wybranie najlepszego aplikanta.

Osobiście nie mam żadnych uprzedzeń co do płci wybieranego kierownika, jednak pod względem czysto zawodowym uważam, że na stanowiskach kierowniczych o wiele lepiej sprawdzają się mężczyźni. Kobiety nie potrafią tak dobrze kierować zespołem osób, jak mężczyźni, co jest powszechnie wiadome. Jeśli jednak komisja rekrutacyjna zdecyduje się o powierzeniu posady kierownika działu jakiejś kobiecie, a jej CV i profil zawodowy nie będą miały jakichś poważnych uszczerbków, na pewno nie zakwestionuję wyboru rekruterów. I tak przydatność nowej kierowniczki wyjdzie na jaw po paru pierwszych tygodniach okresu próbnego, więc w razie czego będzie można ją zastąpić kimś innym.

Nowy kierownik działu sprzedażowego musi być przede wszystkim osobą z doświadczeniem zawodowym i talentem do zarządzania innymi osobami. Płynny angielski też się przyda, chociaż w problematycznych sytuacjach na pewno wystarczy też podstawowa znajomość tego języka.

Zostaw komentarz