Kierownik regionalny zakres obowiązków

Kierownik regionalny Wrocław, innymi słowy kierownik regionu lub z angielska brzmiący Area Sales Manager to osoba zajmująca się przede wszystkim handlem i sprzedażą, związana zawodowo z ekonomią, zarządzaniem i marketingiem. Przykładowymi pracodawcami kierownika regionalnego mogą być firmy oferujące usługi (np. finansowe, doradcze, serwisowe, outsourcingowe) oraz firmy oferujące towary (branża spożywcza, elektroniczna, IT, budowlana i inne). Każda ogólnopolska firma realizująca swoje cele biznesowe za pomocą sprzedaży określonych towarów i usług wymaga w swojej strukturze kierownika zajmującego się nadzorem nad oddziałami firmy zlokalizowanymi w danym regionie Polsk.i

Kierownik regionalny powinien posiadać wiedzę z technik sprzedaży, organizacji sprzedaży i negocjacji oraz znać się na zarządzaniu zespołem, produktami i usługami oraz obsługą klientów. Na stanowisku kierownika przydają się umiejętności mentoringowe, coachingowe oraz umiejętność budowania relacji z klientami. W wielu firmach kierownicy regionalni odpowiadają za rekrutację pracowników, dlatego ważne jest ogólne pojęcie o zasadach rekrutacji, motywacja i znajomość psychiki ludzkiej.

Kierownik regionalny dobrze wypełniający swoje obowiązki ma szasnę na awans w strukturach sprzedaży i objęcie stanowiska dyrektora regionalnego lub dyrektora sprzedaży. Możliwe jest również przejście do większej firmy lub przebranżowienie.

Zostaw komentarz